Як вибрати кондиціонер?

 

При необхідності покупки кліматичної техніки у багатьох споживачів виникає маса питань. Насправді підібрати кондиціонер не так складно, достатньо визначитися з наступними ключовими параметрами.

  1. Вартість.

  2. Тип і спосіб монтажу.

  3. Вид компрессора.

  4. Енергоефективність.

  5. Функціонал.

Добре, якщо для покупця не має значення, скільки коштує кондиціонер , так як можна в цьому випадку просто довіритися радам продавців. Вони порекомендують модель преміум-сегмента, яка буде відповідати всім вимогам і володіти незліченною кількістю опцій. Однак, більшість все ж обмежена в бюджеті, а тому для його максимально ефективного розподілу, потрібно оцінити достоїнства і недоліки кожного можливого варіанту.

Тип і спосіб монтажу

Саме з цього параметра варто починати вибір кондиціонера, який буде встановлений. Для будинку, як правило, використовують тільки декілька основних варіантів.

  1. Звичайний настінний, або так звані спліт-системи.

  2. Кондиціонер касетного типу.

  3. Мобільний кондиціонер.

Кожен з них має свої явні мінуси і плюси.

Настінні спліт-системи

Подібний варіант має на увазі канальний кондиціонер, який при цьому може володіти декількома внутрішніми блоками. Такий варіант підходить для великих залів, де домогтися бажаного мікроклімату можна шляхом розміщення кількох коробів в різних частинах, а також для установки в декількох кімнатах. Недоліком мульти спліт-систем є висока вартість монтажу, яка іноді дорівнює ціні самого обладнання.

Касетні типи кондиціонерів

Підходять для приміщень значної площі, від 50 кв. м. Монтаж дорогостоящ, так як складний, а також вимагає наявності підвісної стелі. Як кімнатний такий кондиціонер використовується рідко, в основному можна знайти їх в офісах і виробничих приміщеннях. Однак якщо будинок великий, то використання касетних кондиціонерів виправдано. Розподіл повітря по чотирьох напрямах одночасно дозволяє прогріти або охолодити повітря рівномірно навіть при великій площі залу.

Мобільні кондиціонери

Цей варіант відмінно підійде для невеликих приміщень і будинків, де неможлива установка спліт-систем. Мобільний або підлоговий кондиціонер можна з легкістю переміщати по будь-яких частин кімнати. Установка може бути виконана самостійно. Для цього достатньо вивести гнучкий шланг через отвір в стіні або звичайну кватирку. При цьому портативний кондиціонер матиме всього один недолік - низька продуктивність. Він може обслуговувати приміщення площею до 20 кв. метрів. Тому найчастіше переносний кондиціонер купується для дач і невеликих заміських будівлях.

Вид компрессора

Вибір даного параметра найчастіше зводиться до визначення того, яким чином буде здійснюватися харчування двигуна. Кондиціонер може бути інверторний і звичайний , який відрізняється підвищеною витратою електроенергії. У першому випадку для скорочення енерговитрат на 30-40% блок керування змінний струм перетворює в постійний, а потім навпаки. Однак, вартість інверторних моделей при покупці буде дорожче звичайних.

енергоефективність

Кліматичне обладнання має свій коефіцієнтом EER (ефективність для режиму охолодження) і COP (енергоефективність для режиму обігріву). Розрахунок їх здійснюється за різними формулами, але в підсумку все це зводиться до присвоєння одного зі звичних класів: від G (найнижчий) до А (найекономічніший). При цьому в різних режимах один і той же кондиціонер може мати різні класи ефективності, наприклад, для обігріву - А ++, а для охолодження - А +.

функціонал

Щоб зрозуміти, який кондиціонер вибрати , потрібно враховувати не тільки економічну складову, а й зручність його використання. Для цього перевірте наявність потрібних робочих режимів.

  1. Очищення повітря. Для цього в кожній моделі передбачені фільтри грубої очистки. Для додаткової ефективності варто вибрати кондиціонер з можливістю ще й тонкого очищення.

  2. Обігрів. Цей режим потрібен для весни та осені, коли опалення ще або вже немає, але на вулиці все ще стоїть вогка погода.  

  3. Іонізація. Кондиціонер може насичувати повітря зарядженими аероіонами, які сприяють поліпшенню самопочуття.

  4. Осушення. Допоможе запобігти утворенню цвілі у вологих приміщеннях, а також зробить спеку влітку не настільки виснажливої.

  5. Вентиляція. Допоможе забезпечити примусову циркуляцію повітря в кімнаті.

 

При цьому моделі мають різний набір доступних опцій. Одні підтримують управління за допомогою Wi-Fi, інші можуть працювати в різних режимах (сну і неспання). Можливий також турборежим, який прискорить створення в приміщенні потрібної температури. Окремі моделі здатні до самодіагностики і розморожування зовнішнього блоку. У них можуть бути встановлені датчики руху і можливість регулювання повітряного потоку.